Котельня на 40% забезпечує потреби міста у тепловій енергії та гарячій воді. Завдяки використанню відновлюваних джерел енергії м. Славутич за підсумками опалювального сезону зможе зекономити щонайменше 4 млн. грн. Також очікується зменшення споживання природного газу на 7 млн. куб.
Наступний крок після запуску котельні на біопаливі – будівництво біоТЕЦ на відновлюваних джерелах енергії загальною потужністю 12,5 МВт на годину електричної енергії, яка також вироблятиме 25 ГКал/год теплової енергії.
Крім того, неподалік Славутича буде висаджено близько 1 500 га енергетичної верби. Це дасть можливість забезпечити котельню та біоТЕЦ деревинною сировиною.
«Внаслідок реалізації цих проектів буде створено «зелений» енергетичний кластер, і місто Славутич зможе повністю відмовитися від використання природного газу в житлово-комунальному господарстві», – повідомив Іван Надєїн, засновник групи компаній «Укртепло», власника котельні на біопаливі.
За його словами, міська влада Славутича зацікавлена у максимальному використанні відновлюваних джерел енергії, відтак завершити будівництво біоТЕЦ і висадити енергетичну вербу група компаній «Укртепло» планує протягом наступного року.
Відповідний Меморандум про співпрацю Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження в України, Славутицькою міською радою і групою компаній «Укртепло» було підписано 20 листопада.
Меморандум підписали голова Держенергоефективності Сергій Савчук, міський голова Славутича Юрій Фомічев та засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн.
Документ діє в рамках Європейської ініціативи «Угода мерів щодо Клімату і Енергії» і відповідно до «Плану Дій Сталого Енергетичного Розвитку» (ПДСЕР). Меморандум визначає принципи і напрями співпраці між його підписантами на 2017 – 2020 роки.
Група компаній «Укртепло» – один із лідерів відновлюваної енергетики в Україні. Компанія створена в 2011 році й наразі працює в 14 областях України, а також в ряді інших країн – Молдові, Угорщині. На рахунку компанії понад 1 000 реалізованих проектів.
Основні напрямки діяльності: виробництво теплової енергії з відновлюваних джерел; спільне виробництво з одним зі світових лідерів Kara Energy Systems промислових котлів потужністю до 15 МВт; виробництво біоетанолу; вирощування енергетичних рослин; виробництво електроенергії на об’єктах малої гідроенергетики (малі ГЕС), а також на об’єктах сонячної та вітрової енергетики; виробництво електроенергії на полігонах твердих побутових відходів шляхом дегазації та видобутку звалищного газу та ін.