Група компаній «Укртепло» запустила біогазову станцію у Маріуполі

Станція потужністю 1,2 МВт вироблятиме електроенергію з біогазу, який утворюється на полігоні твердих побутових відходів у Лівобережному районі міста. Об’єм інвестицій в проєкт склав понад 2 млн євро. Біогазова станція матиме важливе економічне і соціально-екологічне значення для Маріуполя та регіону.

Зокрема, після її запуску істотно зменшиться ризик виникнення пожеж на сміттєзвалищі. Через це у повітря не викидатимуться небезпечні токсичні речовини. Також менше токсинів накопичуватиметься у ґрунті навколо полігону.

«Україна потерпає від сміття. Ми входимо в десятку найбільш засмічених країн світу. На кожного українця припадає понад 8,5 тонн відходів щороку, з яких переробляється лише 3%. В Європі цю проблему навчилися вирішувати. Один з методів – виробництво електроенергії з побутових відходів. Це класичний win-win, коли інвестор вкладає кошти, а вигоду отримає і підприємство, і місцева громада разом з усією країною», – зазначив засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн.

За його словами, це вже друга біогазова станція, яку запустила «Укртепло». Перший об’єкт почав працювати у 2017 році в Рівному на місцевому полігоні твердих побутових відходів. Біогазова станція у Рівному щороку видобуває 3-4 млн куб біогазу, з якого виробляє понад 4 млн. кВт⋅год електроенергії.

«У Маріуполі ми розраховуємо на якісно вищі показники. Сьогодні ми відкриваємо першу чергу станції, незабаром почне працювати друга черга. Загалом об’єкт вироблятиме понад 10 млн. кВт⋅год електроенергії щороку. Крім того, запуск біогазової станції – це нові робочі місця і додаткові доходи для бюджету Маріуполя», – підкреслив засновник групи компаній «Укртепло».

Група компаній «Укртепло» – один із лідерів відновлюваної енергетики в Україні. Компанія створена в 2011 році і за цей час реалізувала понад 1 000 проєктів в 14 регіонах України. Штат працівників – понад 1 400 осіб. Ключові напрямки діяльності: виробництво теплової енергії з біомаси; виробництво електроенергії з відновлюваних джерел (біогаз, сонце, гідро); вирощування енергетичної верби. Загалом у 2018 році «Укртепло» реалізувала низку проєктів сумарною встановленою потужністю понад 30 МВт.