Група компаній UKRTEPLO запустила другу чергу біогазової станції у Маріуполі

Сумарна встановлена потужність двох черг складає 2 МВт. В будівництво об’єкту на полігоні твердих побутових відходів у Лівобережному районі міста група компаній UKRTEPLO інвестувала близько 2,5 млн євро.

Нагадаємо, біогазова станція у Маріуполі почала працювати на початку 2020 року.

Менше, ніж за рік роботи у 2020-му біогазова станція виробила 2,2 млн. кВт⋅год електроенергії і сплатила місту понад 650 тис. гривень за договором про співпрацю, а також близько 100 тис. гривень інших податків та зборів.

«Перші результати роботи біогазової станції у Маріуполі – приклад, як можна розвивати українські міста в східній частині України. Завдяки співпраці нас як приватного інвестора і місцевої влади, місто отримало робочі місця, додаткові доходи в бюджет і значно зменшило екологічні ризики, адже тепер нижча ймовірність виникнення пожеж на полігоні твердих побутових відходів і потрапляння токсинів в повітря та ґрунт», – зазначив засновник групи компаній UKRTEPLO Іван Надєїн, дякуючи Маріуполю за створення умов для інвестування в інфраструктуру міста.

Зазначимо, група компаній UKRTEPLO та місцева рада Маріуполя підписали багаторічну угоду про партнерство – до 2035 року, за яким місцевий бюджет Маріуполя отримує від підприємства регулярні платежі.

Після запуску другої черги, сукупна потужність біогазової станції зросла у два рази, що дозволить збільшити об’єм виробництва електроенергії та суму відрахованих коштів в місцевий та державний бюджет.

За даними Біоенергетичної асоціації України, наприкінці 2019 року на всій території Європи було 18 943 біогазових установки. Попри поширене використання біогазових станцій в ЄС, їх будівництво в Україні менш популярне.

За підсумками 2020 року загальна встановлена потужність біогазових станцій в Україні склала 103 МВт, або 1% від потужності усіх об’єктів відновлюваної енергетики.

«Україна входить в топ-10 країн світу за кількістю сміття на жителя України. В Європі цей етап давно пройшли і навчилися виробляти електроенергію з побутових відходів. Хіба ми гірші? Ми можемо побудувати щонайменше одну-дві біогазові станції у кожному великому місті, кейс Маріуполя можна використати і масштабувати в інших областях», – підсумував Іван Надєїн.

Нагадаємо, UKRTEPLO працює у відновлюваній енергетиці з 2011 року. За цей час компанія реалізувала понад 1 000 проєктів в 14 регіонах України.  Ключові напрямки діяльності UKRTEPLO: виробництво теплової енергії з біомаси; виробництво електроенергії з відновлюваних джерел (біогаз, сонце, гідро); вирощування енергетичної верби.