В Овручі скоро почне працювати нова теплоелектростанція на трісці деревини: що варто знати про об’єкт

ТОВ «Укреспецтепло», яке є частиною групи компаній «Укртепло», управляє мережею котелень на біомасі в шести областях – Київській, Черкаській, Чернівецькій, Полтавській, Одеській і Тернопільській. Всього 33 котельні загальною встановленою потужністю 40,3 МВт.

Об’єкти, крім комерційної, виконують важливу соціальну функцію, і обігрівають дитячі садки, школи, лікарні. Головна перевага таких котелень – використання місцевих видів палива, які зазвичай коштують дешевше за газ. Відповідно місцеві органи влади менше коштів витрачають на опалення і більше – на власні потреби. Крім того, використання біопалива дає можливість скоротити споживання імпортного газу.

Вже влітку, за кілька тижнів планується запуск новозбудованої теплоелектростанції в м. Овруч (Житомирська область). Це обєкт зеленої енергетики, станція вироблятиме електроенергію з біопалива (тріски деревини). Інвестиції в ТЕС склали понад 10 млн євро.

Потужність ТЕС – 5,9 МВт, об’єкт відноситься до категорії невеликих станцій (для порівняння: потужність нової Іванківської ТЕС у м. Іванків складає 18 МВт).

У будівництво Поліської ТЕС було вкладено понад 10 млн євро. Станція відповідає усім сучасним вимогам і стандартам до об’єктів подібного типу.

Як повідомив керівник Поліської ТЕЦ Роман Швед, станція є кліматично нейтральною. ТЕС працює трісці деревини і вважаєтьсянейтральною по викидам СО2.

За його словами, початок роботи Поліської ТЕС створить нові можливості для громади міста. Серед них, зокрема:

  • декілька сотень нових робочих місць – понад 30-40 працівників на станції і понад 200-300 у сфері заготівлі та доставки тріски деревини;
  • розвиток малого і середнього бізнесу в сфері заготівлі деревини, транспорту;
  • мільйони гривень податків у рік – податки ТЕС і підрядних організацій, які обслуговуватимуть станцію;
  • додаткове надійне джерело електроенергії в регіоні;
  • стимул для приходу нових інвесторів і будівництва нових підприємств;
  • внесок в позитивну репутацію міста, яке створює умови для нового виробництва.

Початок роботи нової ТЕС заплановано на першу половину червня.

Наразі тривають гарячі пуско-налагоджувальні роботи – технологічний процес налагоджування парового котла станції, зокрема, продувка паром систем станції. Після пуско-налагоджувальних робіт станція почне роботу в звичайному плановому режимі.

https://zt.20minut.ua/Podii/v-ovruchi-skoro-pochne-pratsyuvati-nova-teploelektrostantsiya-na-trist-11064355.html