Енергетична децентралізація: в Овручі розпочала роботу теплоелектростанція на біомасі

Поліська ТЕС має потужність 5,9 МВт, вартість об’єкту склала понад 10 млн євро. Станція є кліматично нейтральною і працює на біомасі – залишках деревини від деревообробної промисловості, санітарного очищення лісів та енергетичній вербі, яка вирощується поруч з ТЕС.

Поліська ТЕС разом з плантаціями енергетичної верби утворює зелений енергетичний кластер – повний цикл від вирощування палива до виробництва електроенергії.

Новозбудована станція здатна забезпечити безперебійну подачу електроенергії в період пікових навантажень і зможе відпускати в енергомережу понад 40 млн кВт-год електроенергії щорічно, що суттєво покращить енергобаланс області та району.

«Потрібно припиняти імпорт енергоносіїв і швидко будувати нову енергетичну інфраструктуру – децентралізовану, з максимальним використанням відновлюваних джерел. У нас є величезний ресурс – біогаз, біомаса, інші види енергії, потрібен лише поштовх і ефективна державна політика, щоб вже завтра у нас була зовсім інша енергетика», – зазначив під час офіційної презентації Іван Надєїн, засновник групи компаній «Укртепло», в яку входить Поліська ТЕС.

За його словами, подібні об’єкти стають драйверами розвитку громади.

На самій Поліській ТЕС створено 50 робочих місць і ще 200-300 робочих місць – у сфері заготівлі та доставки тріски деревини.

Також ТЕС сплачуватиме мільйони гривень податків і зборів і стане додатковим стимулом для будівництва нових підприємств в районі.

Група компаній «Укртепло» планує розширювати площу енергетичної верби поруч з ТЕС (наразі вона складає 12 га), щоб збільшити об’єм власної сировини.

Нагадаємо, ГК «Укртепло» працює у відновлюваній енергетиці з 2011 року.

За цей час компанія реалізувала понад 1 000 проєктів в 14 регіонах України.

Зокрема, у 2017 році запустила одну з найбільших котелень на біопаливі у м. Славутич потужністю 10,5 МВт.

Восени 2019 року розпочали роботу нові об’єкти «Укртепло» – сонячна електростанція на Вінниччині загальною потужністю 4,2 МВт і біогазова станція у Маріуполі потужністю 2,7 МВт. Останні п’ять років компанія розвиває Центр вирощування енергетичної верби у Київській області, володіє власним маточником зі шведських сортів цієї рослини.

Ключові напрямки діяльності ГК «Укртепло»: виробництво теплової енергії з біомаси; виробництво електроенергії з відновлюваних джерел (біогаз, сонце, гідро); вирощування енергетичної верби.